2. Втора лига
  3. Четата на Николай Николов-Чезето постигна победа срещу Перун и запази амбициите си за първото място

Единственият гол в срещата отбеляза защитника Росен Йорданов в 13-та минута

Мачът от 13 кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на Перун Кресна и ФК Кюстендил завърши  с победа на гостите. Единственият гол в срещата отбеляза защитника Росен Йорданов в 13-та минута след меле пред вратата на Перун.

Срещата започна без публика поради наложена забрана заради Ковид-19. Първите минути по една атака имаха двата отбора. Мартин Газиев за гостите с директен обстрел озори вратаря на Перун Атанас Тъпигьозов, а Петко Стоинков от домакините насочи топката към вратата на противника и тя се отклони от гърба на защитник от ФК Кюстендил. В отбора на гостите най-опасни бяха Кирил Вълов, Александър Александров-Аци и Росен Йорданов. Добро впечатление направиха с играта си някои от футболистите на Перун, които буквално успяха да се справят с набезите на двамата най-опасни нападатели на гостите. В 10-та минута Росен Йорданов изведе Кирил Вълов пред наказателното поле на домакините и Петър Добринков се намеси навреме и предотврати опасността. Минута по-късно бързоногият Петко Стоинков се понесе по левия фланг на скорост и преди да нанесе удар от движение бе пресрещнат от Адриан Бачовски. Нова навременна намеса на Петър Добринков, избивайки топката от краката на неуморимия Росен Йорданов. В 13-та минута се случи най-неочакваното за отбора на Перун. Тогава след центриране в наказателното поле на  домакините включилия се Росен Йорданов от ФК Кюстендил насочи директно топката, която с помощта на защитник на Перун се отклони в мрежата за 0:1. Независимо от гола, който буквално попари футболистите на Перун, те продължиха да се борят срещу отбора на гостите, в който играят доста добри футболисти. Опитите на Велислав Велинов, Александър Александров и Кирил Вълов да превземат отново вратата на Перун се оказаха неуспешни. Защитата на домакините, водена от отличния в този мач Десислав Токов, действаше в синхрон и Петър Добринков и Николай Димитров се намесваха навреме преди вратата да бъде обстрелвана от противниковите футболисти. На два пъти вратаря Марио Кирев се намеси по невероятен начин след удари на Петър Добринков и Николай Димитров от отбора на домакините. Най-чистото голово положение за отбора на Перун бе в 36-та минута, когато Петър Добринков изведе Иван Георгиев пред наказателното поле на гостите и техния страж Марио Кирев се хвърли в краката на последния и охлади надеждите му да го простреля. Поредната отлична проява за вратаря на гостите Марио Кирев бе в 42-ра минута, когато Иван Георгиев изведе Йордан Харизанов, последва силен шут и невероятна намеса на стража на гостите. В края на полувремето вратаря на Перун Атанас Тъпигьозов с крак успя да избие топката от нападателя на гостите Александър Александров-Аци.

През втората част на срещата наставниците на двата отбора Благовест Ангелов и Николай Николов извършиха поетапно по няколко смени. Влезлия в игра за отбора на ФК Кюстендил Атанас Пенков в 67-ма минута изскочи срещу вратаря на Перун, но не успя да го преодолее. В 69-та минута резервата Роберто Харалампиев отляво нахлу в наказателното поле на гостите, но опитния Адриан Бачовски охлади надеждите му за стрелба. Четири минути по-късно отличният в този мач за гостите Росен Йорданов се намеси навреме срещу бързоногия Петко Стоинков от домакините преди да стреля. Десислав Токов в 76-та минута успя да спре набега на Виктор Мицаков от гостите в наказателното поле. До края на мача блестящи и навременни намеси на Николай Димитров срещу Аци и на Петьо Крушалийски отново срещу Аци. На два пъти и гредите помогнаха на отбора на домакините след удари на противникови футболисти старанието на момчетата, на които гласува доверие в този мач. Той още веднъж заяви, че желанието му беше този двубой да се ръководи от опитен и обективен арбитър, защото се знаеха амбициите на двата отбора –единия за атакуване на първото място, а на другия за оцеляване.

„Пропуснахме доста голови положения. На два пъти уцелихме и гредите. Важното е, че напълно заслужено спечелихме трите точки и вървим уверено напред за атакуване на първото място”, сподели Николай Николов – старши треньор на ФК Кюстендил.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч