2. Втора лига
  3. ДРАМА В ЛОМ: Етър отново на върха след гол от дузпа в последната минута

ДРАМА В ЛОМ: Етър отново на върха след гол от дузпа в последната минута

„Виолетовите“ спечелиха с 2:1 и отново са лидери във Втора лига, Добруджа и Созопол не се победиха

„Етър“ спечели драматична победа като гост с 2:1 над последния в класирането „Левски“ (Лом) и се върна на първото място във Втора лига.

Победното попадение вкара Дани Младенов от дузпа в последната минута.

Така „виолетовите“ вече имат 43 точки – с три повече от „Миньор“ и „Хебър“ и с 4 пред „Спартак“ (Варна).

Началото бе равностойно с игра предимно в центъра, но първата опасност дойде за домакините. В 17-ата минута Андон Гущеров стреля от дъгата пред пеналта и топката мина над напречната греда. Постепенно обаче по-опитният отбор на „Етър“ наложи превес и положенията не закъсняха.

В 28-ата минута Даниел Младенов беше съборен пред наказателното поле и сам се нагърби за изпълни фаула. След хубавия му удар вратарят Дамянов изби топката в гредата и дебнещият Мартин Петков я довкара отблизо – 0:1.

Малко след това етърци по чудо не удвоиха. Отново Мартин Петков отправи мощен изстрел от дистанция, но стражът на домакините с вещина успя да извади топката. До почивката играчите на Веселин Великов имаха още една възможност – Кольо Станев центрира към Дани Младенов пред вратата, но в последния миг ударът му бе блокиран.

Още в началото на втората част обаче „Левски“ (Лом) изравни. В 47-ата минута след центриране отляво Гален Ненов остана непокрит на задна греда и от 7-8 метра стреля за 1:1. Десетина минути по-късно домакините дори едва не поведоха, но Господинов успя да захлупи топката на голлинията.

Три минути преди края Фемиа можеше да донесе победата – Кнежевич проби и го намери пред вратата, но аржентинецът би слабо и защитник изби. Така се стигна до последната минута, в която Даниел Младенов бе съборен в пеналта и реферът отсъди дузпа, която Младенов хладнокръвно превърна в победното 1:2.

В другия мач, игран по същото време, Добруджа и Созопол не се победиха и приключиха при равенство 1:1. Така домакините от Добрич остават на 18-ата позиция с 16 точки, докато гостите от Созопол имат 23 в своя активи и заемат 11-ото място.