2. Втора лига
  3. Дубълът на Локо (Мездра) не успя да се противопостави на Ботев (Враца)

Дубълът на Локо (Мездра) не успя да се противопостави на Ботев (Враца)

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) загуби с 2:3 като домакин на Ботев (Враца) в контрола, която се игра на градския стадион в Мездра, съобщава официалният сайт на "железничарите".

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) загуби с 2:3 като домакин на Ботев (Враца) в контрола, която се игра на градския стадион в Мездра, съобщава официалният сайт на "железничарите". Тимът от Западната "Б" група бе по-дейният отбор през по-голямата част от мача, но пропуски на Румен Рангелов и Владислав Романов от чисти позиции лишиха тима на Сашо Ангелов от по-изразителна победа. С добри изяви в нашия отбор се отчетоха юношите на Векта (Пловдив) Иван Минчев и Атанас Трендафилов. Дебют с фланелката на Локомотив пък направи новото попълнение Георги Владимиров.

В 9-ата минута след грешка в отбраната на Ботев, Бамба излезе очи в очи с вратаря на врачани, но прехвърлящият му удар бе спасен от Митов. Гостите от Враца пък отговориха със слаб изстрел на Деян Петров от границата на полето. В 16-ата минута Явор Янков с прехвърлящ пас намери новото попълнение Георги Владимиров, който оставен непокрит не остави никакви шансове на Митов – 1:0. Само 5 минути по-късно играчите на Ботев изравниха резултата. Рангелов се освободи на границата на полето и центрира към малкия пеналт, където оставеният непокрит Деян Петров с глава простреля Георгиев.

В 23-ата минута Петров центрира в полето към Рангелов, но ударът на последния с глава срещна напречната греда. Девет минути след това Владислав Романов центрира в полето към Ченешков, който пусна топката успоредно на голлинията, а Рангелов от 3-4 метра я прати в долния десен ъгъл – 1:2. Малко след това Петров напредна по дясното крило и подаде на непокрития Романов, но ударът му бе спасен от Георгиев. В края на полувремето новото попълнение Атанас Трендафилов изведе по дясното крило Владимиров. Бившият играч на Монтана върна топката към юношата на Векта (Пловдив) и той с прецизен изстрел изравни резултата.

Само няколко минути след началото на втората част централният бранител на гостите Пламен Нотев получи червен картон, заради остри реплики към главния рефер. В 58-ата минута влезлият като резерва Ивайло Данчев премина като на парад през трима защитници на мездренчани, но ударът му срещна десния страничен стълб на вратата. В следващата атака Иван Златков проби по дясното крило и центрира към границата на малкия пеналт, но ударът с глава на Данчев бе спасен с вещина от младия Васил Асенов.

Все пак натискът на Ботев даде резултат в 65-ата минута, когато Гарев получи топката по дясното крило и центрира към далечната греда, а Ивайло Данчев с плонж не остави никакви шансове на Асенов. До края на мача нападателят на Локомотив Бамба направи уникален пропуск, след като преодоля вратаря на гостите, но след това не успя да насочи топката в опразнената вратата. В последната минута на мача бившият играч на Локомотив Романов преодоля двама защитници, но Асенов парира удара му.