2. Втора лига
  3. Дубълът на ЦСКА 1948 разби Марек с 5:0 (ВИДЕО)

Дубълът на ЦСКА 1948 разби Марек с 5:0 (ВИДЕО)

Следващата контрола на дупничани е срещу Пирин Благоевград

Новакът във Втора лига Марек загуби тежко с 0:5 от дублиращия отбор на ЦСКА 1948 в контролна среща, играна на ст. „Летище“ в столицата. С представянето си в проверката широкият състав на „армейците“ показа защо е първенец на втория ешелон.

Символичните домакини от София започнаха по-активно, но първото чисто положение се откри пред Марек. В 8-ата минута сам срещу вратаря бе изведен Любомир Костов. Младокът обаче се засуети и позволи топката да му бъде избита. „Армейците“ продължиха с натиска си и в 27-ата минута откриха резултата. Разписа се Преслав Антонов след пробив и пас отдясно на Айвън Ангелов – 1:0. Две минути по-късно Антонов покачи на 2:0 с прецизен удар извън наказателното поле. До края на полувремето ЦСКА 1948 можеше и да увеличи преднината си.

След почивката бяха извършени доста смени в двата отбора. За Марек дебют направи Андон Гущеров.

В 55-ата минута резултатът стана 3:0 с гол на Стелиян Добрев, който се разписа с хубав шут от 20 метра. В 61-ата минута греда уцели Антонов, а след 2 минути 4:0 направи Мартин Атанасов със страхотен гол отдалеч. В 80-ата шанс за попадение за дупничани се откри пред Гущеров. Нападателят обаче пропусна изведен от Валери Йорданов. В 86-ата минута крайното 5:0 при контраатака фиксира Илия Русинов.

Следващата контролна среща за Марек е на 8 юли срещу Пирин (Бл).

Арангелов застава начело на Ловеч

Монтана се препъна срещу ЦСКА II на "Огоста"

Двата тима завъртяха 0:0

Ще успее ли Пирин да продължи победната серия край морето

"Орлетата" гостуват на Несебър

Втора лига: Фратрия обърна Янтра в Габрово, Лудогорец II с епична победа над Спартак