Фратрия представи нов треньор

Фратрия представи нов треньор

Ренарс Роде е новият старши треньор на втородивизионния Фратрия, съобщи клубът в официалната си фейсбук страница.

Ренарс е бивш национален състезател на Латвия, който прекрати състезателната си кариера през 2022 година. Веднага след това започва своя треньорски път и бързо натрупва ценен опит.

Той работи във Валмиера, където е асистент-треньор, както и старши треньор на втория отбор на Валмиера. По-късно продължава като асистент във Висакха и Ауда, където трупа международен опит, развивайки се в различни футболни среди.

Ренарс вече се утвърждава като перспективен специалист със съвременен поглед върху футбола.

"Добре дошъл във Фратрия, Ренарс", написаха от футболния клуб.

На 12 март Фратрия официално съобщи, че клубът и старши треньорът Алексей Савинов прекратяват сътрудничеството си по взаимно съгласие. В последния кръг, в който начело на отбора преди напускането треньор бе Савинов, Фратрия претърпя поражение като домакин от гостуващия тим на Севлиево с 1:4. В следващия кръг Фратрия завърши 1:1 с втория отбор на Лудогорец.

Фратрия заема в момента второто място във Втора лига с 47 точки от 23 мача, с 3 повече от третия Вихрен, който е със същия брой изиграни срещи. Лидер е Дунав с 57 точки от 21 двубоя.

С гол на Карачанаков Беласица победи Черноморец на Царя

На стадион Цар Самуил в мач от 27 кръг за първенството на втора професионална лига се срещнаха отборите на Беласица Петрич и Черноморец 1919 Бургас.

ОБЗОР: Лидерът Дунав с домакинско реми, опашкарят Беласица с успех във Втора лига

Вижте всички резултати и класирането след тях

Янтра удари Миньор в дебюта на Вили Вуцов (ВИДЕО)

Единственото попадение в срещата отбеляза Денислав Ангелов

Ясни са съдиите за следващия кръг във Втора лига

Стилян Колев ще бъде арбитър на мача между Пирин и втория състав на Лудогорец

Иван Иванов: Без бази и терени не можем да създаваме футболисти

Треньорът на Етър Иван Иванов направи любопитно изказване след успеха с 3:1 над ЦСКА II

Чиликов: Не съм доволен, че не спечелихме, но трябва да поздравим Черноморец

Треньорът на Дунав Русе Георги Чиликов похвали своите футболисти, след като завършиха наравно 1:1 с Черноморец Бургас в Несебър