2. Втора лига
  3. Калиакра победи Черно море с 3:2

Калиакра победи Черно море с 3:2

Влезлият като резерва Иван Караджов донесе победата за тима от Каварна

Втородивизионният тим на Калиакра победи елитния Черно море с 3:2 в контролен мач игран на градския стадион в Каварна.

Резултатът за домакините откри Иван Райчев във втората минута на срещата. Бранителят се разписа от бялата точка, след като в наказателното поле с ръка игра Танко Дяков. Последваха силни минути за гостите от Варна и в 9-тата със силен удар от около 30 метра резултата изравни Наско Борносузов. Герасим Заков изведе „моряците” напред за 2:1 след бърз пробив на Здравко Лазаров и точно центриране в наказателното поле.

Минута преди края на първата част нападателят Иван Петков изравни с глава. След почивката мачът бе решен от влезлият като резерва нападател Иван Караджов след добра контраатака на домакините.

Наставникът на Черно море Велизар Попов не можеше да разчита на контузените Миро Манолов, Георги Илиев, Милен Петков, Даниел Димов и Никола Домакинов.

Калиакра (Каварна) – Черно море 3:2

1:0 Райчев 2’ (дузпа)
1:1 Борносузов 9’