2. Втора лига
  3. Калиакра победи Спартак (Варна) с 2:1

Калиакра победи Спартак (Варна) с 2:1

Тимът на Калиакра победи с 2:1 елитния Спартак Варна в контролна среща играна в Каварна.

Тимът на Калиакра победи с 2:1 елитния Спартак Варна в контролна среща играна в Каварна, предаде кореспондент на Novsport.com.

Каварненци започнаха по-активно в срещата до 7-ата минута създадоха две опасности пред вратата на Спартак, но и в двата случая Иван Петков бе неточен. В 15-ата минута Филип Флоров стреля с глава, но ударът му мина на метър встрани от вратата на „соколите”.

Отборът на Спартак достигна до първото си положение едва след половин час игра, когато завърналият се от Левски Боян Илиев стреля от далеч, но неточно. Само минута по-късно Георги Станчев бе фаулиран в наказателното поле на спартаклии и главният съдия Диян Христов отсъди дузпа.

Зад топката застана капитанът на Калиакра Иван Райчев и откри резултата – 1:0.

В 35-ата минута нервите на двата отбора не издържаха и играчите се сдърпаха в центъра на терена. Най-активният в мелето Стойко Сакалиев получи червен картон, но по предварителна уговорка на негово мяасто в игра се появи бившият капитан на каварненци Ангел Стойков. След почивката наставникът на Калиакра пусна в игра изцяло нова единайсеторка.

В 60-ата минута Спартак изтърва чист гол, след като Боян Илиев бе изведен зад отбраната на Калиакра, успя да преодолее вратарят Радомиров, но ударът му бе избит от голлинията от притичалия Антон Димитров.

В 71-ата минута „соколите” достигнаха до равенството. След центриране от корнер на юношата на Левски Байрактаров Стоян Георгиев бе най-съобразителен и изравни. Победата за Калиакра донесе новото попълнение Гриша Иванов.

В 80-ата минута след центриране от корнер, нападателят  с глава прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Спартак Варна. Това е първата победа за каварненския тим в предсезонната подготовака, след като в първите две проверки записа  равенства.

Арангелов застава начело на Ловеч

Монтана се препъна срещу ЦСКА II на "Огоста"

Двата тима завъртяха 0:0

Ще успее ли Пирин да продължи победната серия край морето

"Орлетата" гостуват на Несебър

Втора лига: Фратрия обърна Янтра в Габрово, Лудогорец II с епична победа над Спартак