2. Втора лига
  3. Кешеру и Текпетей не стигнаха на Лудогорец II за победа срещу дубъла на Ботев Пд

Румънецът заби нови два гола, "жълто-черните" направиха орат от 0:2, но изпуснаха трите точки

Лудогорец II и Ботев Пловдив II направихха 3:3 в луд мач от четвъртия кръг на Втора лига. Клаудиу Кешеру заби два гола за домакините от Разград, Владислав Найденов добави още един. Никола Гелин, Иван Василев и Емил Колев бяха точни за провдивчани.

В състава на Лудогорец II освен Кешеру, който изпадна в немилост и не хваща ръка в първия тим, титуляри бяха Бернард Текпетей, който е наказан за утрешния мач на "орлите" срещу Олимпиакос и Шакил Пинас, който не е картотекиран за срещата от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

В началните минути Лудогорец имаше инициативата, а два удара на Кешеру минаха покрай вратата. В 16-ата Текпетей асистира на Владислав Найденов, който даде преднина на "орлите". Три минути след това Марио Младеновски изби удар на Цветослав Петров. В 22-ата минута падна втория гол за разградчани, а негов автор стана Клаудиу Кешеру, асистент за попадението отново бе Текпетей.

Преди да измине половин час игра Ботев Пловдив се върна в двубоя с гол на Никола Гелин. Десет минути преди края на първата част Гелин асистира на Иван Василев, който изравни резултат в Разград.  В добавеното време на първото полувреме Ботев направи обрата пълен, след като Емил Колев се разписа от пряк свободен удар.

Малко след началото на втората част Лудогорец отново изравни резултата, след като в 52-ата минута Кешеру вкара втория си гол в двубоя.

В 57-ата минута Текпетей стреля неточно, а в 69-ата същото направи и нападателят на Ботев Иван Василев. Три по-късно Петър Георгиев изпълни свободен удар, но топката излезе в  аут. Марио Младеновски от Ботев на свой ред също от статично положение пробва да даде отново преднина на гостите, но ударът му бе неточен.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч