2. Втора лига
  3. Легендарният Спартак (Плевен) на осминафинал за купата

Легендарният Спартак (Плевен) на осминафинал за купата

Третият в Северозападната „В” група Спартак (Плевен) поднесе една от сензациите в 1/16-финалите на турнира за Купата на България, след като елиминира третия в Източната „Б” група Любимец след 4:1 на стадион „Плевен”.

В 19-ата минута Кунчо Кунчев откри резултата в полза на домакините след двойно подаване с Шопов и удар от 15 метра.

В 23-ата минута Кунчев удвои аванса на Спартак, след като вкара на празна врата. Асистенцията бе на Рудашки.

До почивката Любимец можеше да се върне в мача, но вратарят на плевенчани Васил Тодоров спаси ударите на Лозев и Алексиев.

След подновяването на играта Спартак вкара още два гола. Първо в 51-ата минута Шопов реализира след корнер и меле за 3:1.

Крайното 4:1 оформи Григоров в добавеното време на двубоя, който се игра пред 100 зрители.

Стадион: "Плевен": 100 зрители

Състав на Спартак:

Васил Тодоров (вратар), Радослав Иванов, Кристиян Григоров, Ивайло Емилов, Михаил Милчев, Янислав Иванов, Васил Шопов, Николай Боянов, Станислав Иванов, Симеон Рудашки и Кунчо Кунчев (капитан)