2. Втора лига
  3. Лудогорец II разгроми с 5:1 Миньор (Перник)

Лудогорец II разгроми с 5:1 Миньор (Перник)

Дубълът на шампионите прекъсна серията си от пет мача без успех във Втора лига

Дублиращият отбор на Лудогорец прекъсна серията си от пет мача без победа и го направи по впечатляващ начин. Юношите на „орлите“ записаха убедителен успех с 5:1 срещу Миньор (Перник). Мачът от XIV кръг във Втора професионална лига се изигра в комплекс „Гнездо на орли“, а спечелените три точки оформиха седмата победа за разградчани от старта на шампионатния сезон.

Впечатление направи присъствието на Матиас Тисера в стартовия състав на домакините. Аржентинският нападател записа първи минути в домакинство на дублиращия отбор на Лудогорец през новия сезон, а присъствието му се оказа ключово.

Началото на срещата предложи обещаващ развой за гостите от Перник. Жълто-черните реализираха ранен гол още в деветата минута след първия съдийски сигнал, който остана и единственият във вратата на Умут Хабил. Преди това удар на Райан Иванов мина встрани от вратата на Миньор. В 29-тата минута дойде и изравнителното попадение. Точен за 1:1 бе Хюсеин Кельовлуев. Само девет минути по-късно настъпи обрат в резултата, след като капитанът на Лудогорец Анастас Пемперски намери очертанията на вратата на Миньор за 2:1. До края на първото полувреме последва още една сериозна опасност пред стража на гостите, но топката мина встрани от вратата му.

След подновяването на играта момчетата на Лудогорец II упражниха контрол над събитията на терена и в резултат увеличиха преднината си в резултата. Две минути след началото на вторите 45 минути стражът на разградчани Умут Хабил бе опасно застрашен, но топката срещна лявата греда. В 53-тата минута Матиас Тисера затвърди обрата в мача, вкарвайки за 3:1. Аржентинският нападател отново бе точен 6 минути по-късно. Последва далечен изстрел на Спас Делев, който също стартира мача като титуляр, но ударът му се озова в ръцете на вратаря на Миньор. В последните минути на мача опасни удари бяха отправени и към двете врати. Три минути обаче бяха достатъчни за младата надежда Елисей Съров да оформи крайното 5:1, след като влезе в игра от резервната скамейка.

Монтана притисна Пирин във Втора лига (ВИДЕО)

"Огоста" видя трудно 1:0 над Янтра