2. Втора лига
  3. Лудогорец II спря Хебър за първото място във Втора лига

Лудогорец II спря Хебър за първото място във Втора лига

Петър Георгиев и Димитър Митков и Илкер Будинов се разписаха за дубъла на шампионите

Дубълът на Лудогорец спечели 3:1 домакинството си на Хебър (Пазарджик) от 17-ия кръг на Втора лига и по този начин не позволи на съпреника си да оглави класирането.

Титуляри за втория състав на "орлите" започнаха Георги Терзиев и Димитър Митков, които са част и от първия тим.

Петър Георгиев вкара първия гол в 39-ата минута, а до края на първото полувреме не паднаха повече голове. В 55-ата Томислав Папазов изравни, но само минута по-късно Димитър Митков върна преднината на разградчани. В заключителните секунди Илкер Будинов оформи крайния резултат.

С тази победа Лудогорец II събира 30 точки в актива си и се изкачи до 6-ото място във Втора лига. Хебър от своя страна остава втори с 37, на точка зад лидера Миньор.