2. Втора лига
  3. Лудогорец II вече е лидер във Втора лига след 4:1 над Дунав

Лудогорец II вече е лидер във Втора лига след 4:1 над Дунав

Дубълът на шампионите не остави шансове на "драконите"

Двубоят между втория отбор на Лудогорец и гостите от Дунав предложи множество единоборства за топката и редица голови ситуации и пред двете врати.

И двата тима излязоха на терена с нужния хъс за победа, но играчите на Дунав се отличиха с куп пропуски, докато юношите на "орлите" съумяха да реализират своите възможности за излизане напред в резултата. Това се случи още в десетата минута, когато с далечен изстрел Александър Маринов шутира десния горен ъгъл на вратата на русенци за 1:0. Само пет минути по-късно, след изпълнение на пряк свободен удар, Райан Иванов спомогна "орлите" да удвоят своята преднина. До реализирането на попадението се стигна след намеса и на играч на Дунав, който се отличи с автогол. Хюсеин Кельовлуев шутира за класическото 3:0, оформено в 35-тата минута и запазено до края на първото полувреме.

В началните минути на втората част играта бе изнесена предимно пред вратата на Лудогорец, но опитите на Дунав да намалят изоставането си в резултата останаха безуспешни. Вместо това в 65-тата минута 17-годишният юноша на разградчани Филип Гигов бе точен за 4:0 след изпълнение на корнер. От подобна ситуация 10 минути преди да изтече редовното време гостите от Русе достигнаха до крайното 4:1.

Много съм доволен от играчите и представянето им - особено през първото полувреме. На сто процента изпълниха изискванията на треньорския щаб. За днешния мач сменихме схемата на игра, а и новите попълнения се отличиха със силно включване срещу един силен отбор, анализира представянето на своя тим старши треньорът на дубъла на Лудогорец Зарахи Сираков.

Другия понеделник, 12 август, вторият отбор на Лудогорец предстои да изиграе своя мач от четвъртия кръг във Втора професионална лига. В него играчите на Захари Сираков ще се изправят като гости срещу едноименния тим от Ловеч.

Арангелов застава начело на Ловеч

Монтана се препъна срещу ЦСКА II на "Огоста"

Двата тима завъртяха 0:0

Ще успее ли Пирин да продължи победната серия край морето

"Орлетата" гостуват на Несебър

Втора лига: Фратрия обърна Янтра в Габрово, Лудогорец II с епична победа над Спартак