2. Втора лига
  3. Лудогорец разгроми Добруджа с 4:0

Лудогорец разгроми Добруджа с 4:0

3000 в Разград превърнаха срещата в празник, Тодор Колев с хеттрик

Несъмненият нов член на "А" група Лудогорец разгроми Добруджа с 4:0 за поредната си победа в шампионата на Източната "Б" група и 4 кръга преди края продължава да има аванс от 8 точки пред преследвачите Черноморец (Поморие) и Спартак (Пловдив), които също спечелиха двубоите си днес.

Над 3000 зрители на стадиона в Разград превърнаха срещата в празника, ознаменуван с добра игра и изразителен успех. Запалянковците също така приветстваха новото попълнение Марселиньо. Бразилецът беше представен преди първия съдийски сигнал, но не игра в мача.

Добруджа удържа домакините през първото полувреме, но след почивката голмайсторът на Лудогорец Тодор Колев се развихри и заби три гола в 51-ата, 63-ата и 72-ата минута. В 75-ата минута бившият футболист на Борусия (Дортмунд) Михаил Александров реализира последното попадение.

Още в следващия кръг тимът от Разград гостува на Черноморец (Поморие) и би трябвало окончателно да откаже съперника от битката за първото място.