2. Втора лига
  3. Марица надви дубъла на Ботев в Коматево

Марица надви дубъла на Ботев в Коматево

Вратар вкара за втория успех на "жълто-сините" в контролите

Марица победи дублиращия отбор на Ботев с 2:1 в контролна среща, която се проведе на базата в Коматево. "Жълто-сините" бяха без своя треньор Николай Димитров, който имаше ангажимент, свързан с придобиването на лиценз "А".

В негово отсъствие тимът бе воден от Йордан Влашки, Кирил Андонов и анализатора Стойчо Драмов, който се завръща в клуба и ще бъде част от щаба на маричани за новия сезон.

Маричани показаха добра игра и контролираха спаринга през цялото време. В 7-ата минута Теодор Фърков намери с добър пас Мариян Тонев, който вкара за 0:1. Това бе трети негов гол в трети мач.

В 34-ата минута вратарят на гостите Илия Николов удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Праматаров.

В края на полувремето Илиян Йорданов бе повален в наказателното поле, но нова дузпа не бе отсъдена, а нападателят получи червен картон заради реплики към съдията.

Заради приятелския характер на двубоя в игра бе включен друг футболист на Марица - Георги Иванов.

В 80-ата минута контузия получи Теодор Фърков, но смените в състава на Марица вече бяха направени и така жълто-сините завършиха с 10 души.

Минута преди края на мача Юсеин Касов се разписа за Ботев и така беше оформен и крайният резултат 1:2.

Победата е втора за Марица след тази срещу дубъла на ЦСКА 1948 преди няколко дни. Следващия спаринг за маричани ще бъде на 9 юли срещу втория тим на Лудогорец, като двубоят ще се играе на стадиона в село Оризари.

Участие в спаринга за Марица не взеха контузените Милен Танчев, Величко Величков, Мартин Газиев и Айкут Янъков.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч