2. Втора лига
  3. Марица пречупи Беласица с 2:0 (ВИДЕО)

Марица пречупи Беласица с 2:0 (ВИДЕО)

Станислав Маламов и Веселин Марчев вкараха за победители

Марица победи с 2:0 Беласица в мач от 7-ия кръг във Втора лига. Станислав Маламов (27) и Веселин Марчев (77) вкараха головете за домакините.

Двубоят в Пловдив започна равностойно, но без сериозни опасности пред двете врати. Едва в 24-ата минута Станислав Маламов пусна добър пас към Стефан Попов, който отправи първия удар в мача, но той бе блокиран от бранител на гостите и топката излезе в ъглов удар. Три минути по-късно обаче Маламов реши сам да завърши атаката на своя отбор и с майсторски шут от границата на наказателното поле преодоля вратаря Кирил Георгиев - 1:0.

Втората част започна силно за Беласица, но Запро Динев не уцели вратата в 62-ата минута. Секунди по-късно Мартин Русков едва не си вкара автогол, след като отклони остро центриране по земя на капитана на Марица - Домовчийски. В 66-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Саломон Джеймс, но реферът даде знак играта да продължи, след като топката отскочи от тревата и се чукна в ръката на защитника. Три минути по-късно Виктор Ергин шутира от въздуха, но ударът му премина над напречната греда на Марица.

Въпреки по-добрата игра на гостите след почивката, пловдивчани нанесоха втори удар в 77-ата минута. Резервата Олджай Илиев центрира отдясно и Веселин Марчев отблизо с глава засече топката за 2:0.

Арангелов застава начело на Ловеч

Монтана се препъна срещу ЦСКА II на "Огоста"

Двата тима завъртяха 0:0

Ще успее ли Пирин да продължи победната серия край морето

"Орлетата" гостуват на Несебър

Втора лига: Фратрия обърна Янтра в Габрово, Лудогорец II с епична победа над Спартак