2. Втора лига
  3. Мишо Александров се завърна с гол в битката на лидерите (видео)

Мишо Александров се завърна с гол в битката на лидерите (видео)

Лудогорец разби Пирин (ГД) с 6:0 в своеобразната битка на лидерите в „А” и Западната „Б” групи. След като сложиха тройка на Септември (Симитли) миналата седмица, днес разградчани бяха още по-убедителни.

Лудогорец разби Пирин (ГД) с 6:0 в своеобразната битка на лидерите в „А” и Западната „Б” групи. След като сложиха тройка на Септември (Симитли) миналата седмица, днес разградчани бяха още по-убедителни. Гъргоров и Мишо Александров бяха точни през първото полувреме, а Марселиньо, автогол на Фиданин, Бакалов и отново Марселиньо се разписаха след почивката, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев направи четири промени спрямо първата проверка на тима му. Титуляри отново излязоха: Мантила, Гулдан, Гъргоров, Шоко, Дяков, Бакалов и Минев.

Вместо Радек Петр, Генчев, Марселиньо и Иван Стоянов, в стартовата единайсеторка бяха записани Голубович, Костадинов, Кишада и Александров.

Последният направи първа поява, откакто се контузи в шампионатния мач срещу ЦСКА в края на есенния полусезон. Димо Бакалов пък отново се разписа, след като го направи срещу Септември. Сега с Марселиньо имат по два гола за Лудогорец в контролите.

Двубоят изгледа на живо президентът на Лудогорец Кирил Домусчиев, който пристигна непосредствено преди началото на мача, а на полувремето представи новото попълнение - черногорският национал Младен Кашчелан.

Първата по-сериозна опасност в мача в Сандански дойде в 6-ата минута, когато Кишада беше изведен сам срещу вратаря, но стреля в аут.

В 16-ата минута Михаил Александров вкара първия си гол от 19 ноември насам, когато се разписа във вратата на Калиакра. Дяков му свали топката с глава при центриране и младият нападател не остави шансове на Абдиков.

Гъргоров удари греда в 33-ата минута преди да удвои аванса на своите пет минути по-късно, когато получи пас от Кишада и с майсторски удар прехвърли вратаря за 2:0.

Три минути след почивката влезлият като резерва Марселиньо направи преднината на разградчани класическа с прецизен шут в наказателното поле.

В 55-ата минута Кабаселе се контузи и Хронец трябваше да го заменя принудително.

В 77-ата минута Атанас Фиданин си отбеляза автогол, след като отклони лошо центриране на друга резерва в състава на Ивайло Петев – Витиня, за 4:0.

Бакалов вкара втория си гол в контролите в 85-ата минута, а Марселиньо оформи крайното 6:0 в самия край, когато получи пас от Иван Стоянов и от границата на пеналтерията отново направи безпомощен стража на Пирин (ГД).

Следващата контрола на Пирин (ГД) е в петък с Работнички (Скопие) в Дойран, а утре от 13,00 часа отново в Сандански Лудогорец играе контрола с третодивизионния Пирин (Разлог).

Стартов състав на Лудогорец: Голубович, Шоко, Мантила, Гулдан, Минев, Александров, Костадинов, Дяков, Бакалов, Кишада, Гъргоров (к).

През второто полувреме влязоха: Аргилашки, Барт, Витиня, Генчев, М. Иванов, Александров, Марселиньо, Кабаселе, Хронец, Димитров.

Съставът на Пирин (ГД): Абдиков, Моллов, Гуцев, Самокишев, Киров, Карапетров, Газиев, Лазаров (к), Георгиев, Лапантов, Демиров (Юсев, Фиданин, Каранейчев, Шиндов, Николов, Бакиев, Кумбаров, Ловков)