2. Втора лига
  3. Монтана и Арда не си вкараха гол, Царско село поведе със 7 точки (ОБЗОР)

Монтана и Арда не си вкараха гол, Царско село поведе със 7 точки (ОБЗОР)

Локо (Сф) прекъсна черна серия, ЦСКА 1948 също спечели

Арда и Монтана не си вкараха гол в дербито от 8-ия кръг на Втора лига. Така те позволиха на лидера Царско село да се откъсне със 7 точки на върха в класирането. Двата тима имат по 17, с 1 повече от ЦСКА 1948.

Най-чистото положение за Монтана дойде в 63-ата минута, когато Борислав Дамянов от непосредствена близост не успя да се разпише. Арда отговори с две добри възможности в 64-та минута. Първо Макриев отправи опасен удар, който бе избит в ъглов удар. След неговото изпълнение капитанът Стойчев се оказа на чиста позиция, но и той не успя да вкара.

Локомотив (София) сложи край на серията си от пет мача без победа, като спечели с 2:0 домакинството си на Кариана. Двубоят се игра пред празни трибуни на стадиона в "Надежда", тъй като домакините са наказани. "Железничарите" събраха актив от 10 точки и се изкачиха до деветото място в класирането. Тимът на Кариана е предпоследен с 3.

ЦСКА 1948 постигна труден успех с 2:1 при гостуването си на Пирин (Благоевград) и се изравни по точки с Монтана и Арда, който играят помежду си по-късно днес. В герой за тима на Петко Петков се превърна Андон Гущеров, който реализира и двете попадения.

Гостите от София откриха резултата в 17-ата минута, когато Гущеров намери мрежата с точен удар. В 66-ата минута резервата Цветомир Вачев изравни. В 75-ата минута Гущеров завърши чудесна контраатака на "червените" - 1:2.

Ливърът Царско село добави нови три точки към актива си след 2:0 като гост на Добруджа. Разписаха се Минчев (67) и Хашев (69). При първото попадение “жълто-зелените” имаха претенции, че не е била маркирана засада. Веднага след последния съдийски сигнал на Стефан Павлов пък домакините потърсиха сметка на арбитъра за действията на екипа му, червен картон получи вратарят Димитър Илиев.