2. Втора лига
  3. Монтана не сгреши срещу Ботев Пд II

Монтана не сгреши срещу Ботев Пд II

Единственото попадение бе дело на Уамри Мехди

Монтана победи с минималното 1:0 дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Тимът от северозападна България стигнаха до заслужен успех, след като създаде  по-опасните положения в мача. Единственото попадение бе дело на Уамри Мехди в 27-ата минута.

Домакините можеха да открият още в деветата, когато Айтов засече центриране с глава и удари греда. Седем минути по-късно Ботев имаше шанс да поведе, но Юсеин Касов пропусна сам срещу вратаря. Така дойде 27-ата минута, когато след удар от средна дистанция вратарят на Ботев изби, но право в краката на Мехди, който не пропусна и вкара за 1:0.

Монтана продължи да играе агресивно и в 42-ата минута Славков спаси два поредни удара към своята врата.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, но в 57-ата минута Гелин бе изведен сам срещу вратаря и можеше да изравни, но ударът му бе париран от стража на “сините”. В следващите минути Монтана продължи да владее инициативата и така заслужено си тръгна с трите точки от “Огоста”.

С тази победа домакините събират 16 точки и се изкачват до 11-ата позиция, изпреварвайки именно днешния си съперник. Ботев (Пловдив) II има 14 пункта и се намира на 12-ото място.
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч