2. Втора лига
  3. НА ЮГОИЗТОК: Черноморец с нова крачка към Втора лига

НА ЮГОИЗТОК: Черноморец с нова крачка към Втора лига

"Акулите" успяха да пречупят Родопа с 2:0

Отборът на Черноморец Бургас започна с победа 2021 година. В мач от поредния кръг на Югоизточната трета лига, "акулите" на Малин Орачев победиха Родопа Смолян с 2:0.

Домакините влязоха по-добре в мача. След половин час игра Любомир Божанков от фаул нацели дясната греда.След още три минути Мариян Тонев нахлу в наказателното поле и от много малък ъгъл с мощен изстрел с левия крак под напречната греда откри резултата.

През второто полувреме домакините продължиха да натискат и три минути преди края на срещата стигнаха и до втори гол. Негов автор  отново бе Мариян Тонев от дузпа, отсъдена от за игра с ръка в наказателното поле на гостите. След този кръг Черномореч продължава да бъде лидер на Югоизток с актив от 47 точки, с 6 повече от втория Загорец. Тимът от Нова Загора, обаче е с два мача по-малко. Трети е Марица с 39 точки и мач по-малко. На дъното са Ямбол 16, Несебър 15 и Верея с 3 точки.

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч