2. Втора лига
  3. Нафтекс се изкачи на второ място след победа над Светкавица

Нафтекс се изкачи на второ място след победа над Светкавица

Нафтекс се изкачи на второ място във временното класиране на Източната „Б” група след победа с 2:1 над Светкавица (Търговище), информира официалният сайт на клуба. Головете за „зелените” отбелязаха Пламен Крумов и Деян Христов, а малко преди края на мача Мартин Христов се разписа за тима от Търговище.

Нафтекс се изкачи на второ място във временното класиране на Източната „Б” група след победа с 2:1 над Светкавица (Търговище), информира официалният сайт на клуба.
 Головете за „зелените” отбелязаха Пламен Крумов и Деян Христов, а малко преди края на мача Мартин Христов се разписа за тима от Търговище.

Гостите първи стигнаха до опасно положение под проливния дъжд на стадион „Лазур”. В 17-ата минута силен шут на Васил Калоянов облиза гредата след страхотна намеса на вратаря Янко Георгиев. Постепенно футболистите на Нафтекс взеха инициативата и създадоха няколко опасни атаки чрез много активните Пламен Крумов и Светлин Симеонов. Именно капитанът на „зелените” намери Симеонов по десния фланг в 22-ата минута на двубоя, но центрирането на полузащитника бе пресечено в последния момент от бранител на Светкавица.

В 34-ата минута отново Крумов и Симеонов създадоха опасност пред вратата на гостите, но Деян Христов и Шенер Ремзи не успяха да засекат топката в мрежата.

Само 4 минути по-късно обаче домакините увенчаха предимството си с гол. Негов автор стана капитанът Крумов, който се разписа с прехвърлящ удар след неразбирателство между отбраната и вратаря на Светкавица. Гостите отговориха незабавно и още в ответната атака можеха да стигнат до изравнително попадение. Отново обаче вратарят Георгиев бе на мястото си и успя да отрази удара на Милен Христов.

В последната минута на първата част реферът Георги Йорданов отмени гол на Христов заради засада.

Още в самото начало на второто полувреме домакините можеха да увеличат преднината си, но силен шут на Иван Цанков се отклони от напречната греда на вратата на Светкавица.

В 52-ата минута Крумов пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Светкавица. Капитанът на Нафтекс стреля силно в средата на вратата, но стражът на гостите Личев успя да улови топката.

5 минути по-късно главният съдия отмени втори гол на Нафтекс. Крумов проби през центъра и вкара топката във вратата, но попадението му не бе признато заради нарушение на негов съотборник. Отново Крумов бе на крачка от попадение в 63-ата минута. Капитанът на „зелените” излезе очи в очи със стража на гостите, но с последния усилия Личев изби в корнер.

Домакините все пак успяха да удвоят преднината си в 64-ата минута чрез Деян Христов. Голмайсторът на Нафтекс отбеляза деветото си попадение от началото на сезона в Източната „Б” група след асистенция на Крумов.

Футболистите на Светкавица намалиха резултата в 86-ата минута. Тогава Георгиев спаси силен шут на Румен Стоянов, но Мартин Христов довкара топката във вратата за 1:2.

В последната минута на срещата Светлин Симеонов шутира силно от пряк свободен удар, но Личев отново се намеси много добре и изчисти в корнер.

В последния кръг от есенния полусезон Нафтекс гостува на Свиленград.