2. Втора лига
  3. Нова издънка за Локо (Мездра) срещу втородивизионен отбор

Нова издънка за Локо (Мездра) срещу втородивизионен отбор

"Железничарите" стигнаха само до 2:2 в контролата с Балкан (Ботевград).

Локомотив (Мездра) постигна второ поредно равенство в контролите от предсезонната си подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. „Железничарите” не успяха да победят на собствения си терен втородивизионния Балкан (Ботевград), като срещата завърши наравно 2:2. Любопитното е, че преди няколко дни мездренчани направиха същия резултат с последния в Западната „Б” група Бдин (Видин). Срещата бе много интересна, като освен четирите гола, малкото зрители видяха три греди и доста добри комбинации от 22-ата на терена.

Двубоят започна с осезаемо предимство на Локомотив, като още в 5-ата минута домакините можеха да открият резултата. Преотстъпеният от Левски Исмаил Иса изведе Анатоли Тодоров в удобна позиция, но халфът би покрай вратата. Само осем минути по-късно след грешка в отбраната на „железничарите”, топката попадна в краката на Лаков, който останал сам в наказателното поле стреля покрай гредата.

Няколко минути преди края на първата част Балджийски напредна отдясно и центрира в полето към Иса, който стреля от близо, но улучи гредата. В последната минута на полувремето Петров фаулира Иса в малкия пеналт и реферът Валери Петровски посочи бялата точка. Зад топката застана Анатоли Тодоров, който с хладнокръвен изстрел изведе домакините напред в резултата. В даденото от рефера допълнително време Лаков с изстрел от 14-15 метра уцели гредата.

Второто полувреме започна с много хубав изстрел на Димитър Петков от границата на полето, който обаче срещна гредата. В 50-ата минута влезлият като резерва Петър Петров бе изведен в полето на мездренчани и много техничен изстрел прехвърли вратаря Линков – 1:1.

В 62-ата минута след центриране от корнер, Христозов нацели гредата, а след последвалото меле най-съобразителен се оказа Виктор Софрониев, който отблизо изведе домакините напред в резултата. Радостта за мездренчани обаче бе много кратка, защото само минута по-късно Димитър Кръстев изведе Петров зад отбраната на Локомотив и с техничен изстрел покрай вратаря фиксира крайното 2:2.

До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо интересно, а многото смени и в двата тима понижиха качеството на игра.

Следващата контрола на Локомотив (Мездра) е в петък от 13.30 часа срещу Спортист (Своге), като проверката отново ще се играе на изкуствения терен в Мездра.

Локомотив (Мездра) – Балкан (Ботевград) 2:2
1:0 Анатоли Тодоров - дузпа (45)
1:1 Петър Петров (50)
2:1 Виктор Софрониев (62)
2:2 Петър Петров (63)

Локомотив: Йордан Господинов, Кирил Джоров, Мартин Кавдански, Николай Христозов, Здравко Станков, Борислав Балджийски, Виктор Софрониев, Анатоли Тодоров, Мартин Керчев, Исмаил Иса, Десислав Русев (Йордан Линков, Цветан Зарев, Станимир Господинов, Любомир Тодоров, Димитър Петков, Руслан Иванов, Боян Гайтанов, Боян Табаков, Людмил Зарев, Боян Бончев, Пламен Димиев)

Балкан: С. Петров, Спахиев, Филипов, Пейков, Арангелов, Ралчовски, Стойчовски, Лаков, Апостолов, Тодоров, Кръстев (Димитров, Атанасов, Зарев, Петров, Ръждев, Влъчков, И. Иванов, С.Иванов)

Главен рефер: Валери Петровски