2. Втора лига
  3. ОБЗОР: Беласица победи Чавдар в Микрево (ВИДЕО)

ОБЗОР: Беласица победи Чавдар в Микрево (ВИДЕО)

Марек, който от следващия сезон ще играе във Втора лига взе с 2:0 дербито срещу Вихрен

Беласица победи Чавдар Етрополе в последния си мач от първенството на ЮЗ трета лига, който се игра на стадиона в Микрево.

През първата част на мача гостите играха затворено отзад и разчитаха само на контраатаки. В деветата минута Николай Ботев изскочи сам срещу вратаря на Беласица Кирил Георгиев и изпрати топката в мрежата му - 0:1.

Опитите на петричките футболисти да изравнят до края на полувремето се оказаха безуспешни.

След почивката отборът на Беласица заигра в съвсем различен стил на игра и това донесе крайния успех в мача. В 57-ата минута влезлия Марти Таушанов нахлу по десния фланг и върна топката към Айвън Ангелов, който от 15 метра направи безпомощен вратаря Христо Матев за 1:1.

Четири по-късно при поредна атака на домакините Патрик Попов покачи на 2:1. Последваха пропуски на Марти Таушанов, Живко Димитров и Патрик Попов. В 83-та минута Атанас Димитров-Джаич простреля вратаря на Чавдар Христо Матев за 3:1.

С тази победа отборът на Беласица успя да набере общо 78 точки и спечели третото място в крайното класиране на ЮЗ трета лига.

Марек, който от следващия сезон ще играе във Втора лига взе с 2:0 дербито срещу Вихрен (Сандаски) . Точни за успеха на дупничани бяха Христо Каймакански (43) и Евгени Тунтев (47). Загубата означава, че тимът от Сандански се разминава със сребърните медали, въпреки че бе само на точка от второто място преди началото на днешната среща.

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч