2. Втора лига
  3. ОБЗОР: Спартак Вн срази Етър и подгони лидерите във Втора лига

ОБЗОР: Спартак Вн срази Етър и подгони лидерите във Втора лига

Септември (Сф) разби Созопол, вижте всички резултати от днешните мачове

Спартак (Вн) победи с 3:1 Етър у дома в мач от 16-ия кръг на Втора лига. По този начин "соколите" не позволиха на съперника да се завърне начело в класирането, където в момента се намира Хебър. Лидерите имат по 34 точки, но предимството е на страната на тима от Пазарджик заради успеха в директния двубой. Спартак Вн пък излезе трети, на четири пункта от върха.

Домакините поведоха още в деветата минута. Андреев нахлу в наказателното поле, но ударът му не се получи. Последва нов опит на Начев, който също не успя преодолее вратаря на Етър. В крайна сметка Бабалиев се оказа най-съобразителен и вкара за 1:0. Само две по-късно обаче тимът от Велико Търновоизравни. Николас Фемия отправи хубав изстрел от наказателното поле и вкара за 1:1. В самия край на първото полувреме Спартак отново си върна преднината, когато Андреев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Господинов спрямо Георги Бабалиев. Втората част започна с трети гол на варненци, който уби интригата в мача. Архан Исуф отправи много хубав далечен шут и не остави никакъв шанс на Господинов - 3:1 в 49-ата минута.

В същото време Септември (София) разби с 5:0 Созопол. С хеттрик се отличи албанецът Каса, по едно попадение добавиха  Марио Илиевски и Крис Вълчинов. Тимът на Христо Арангелов е пети в подреждането с 28 точки. Созопол заема 11-а позиция с 18.

Миньор (Перник) записа важни три точки. Футболистите на Христо Янев надвиха с 1:0 дубъла на ЦСКА 1948. Божидар Васев беше точен в 80-ата минута след разбъркване след ъглов удар, с което донесе успеха за чуковете.  От началото на второто полувреме домакините бяха с човек по-малко, след като Мариян Димитров беше изгонен от игра

1:0 Борислав Николов (9)

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч