2. Втора лига
  3. ОБЗОР: Втора лига има нов лидер! (ВИДЕО)

ОБЗОР: Втора лига има нов лидер! (ВИДЕО)

Марица свали Хебър от върха, Етър разби Струмска слава за победа №10, вижте всички резултати от днес

Втора лига има нов лидер! Етър излезе начело в класирането, след като спечели с 4:1 гостуването си на Струмска слава от 13-ия кръг. Тимът от Велико Търново дръпна с три точки пред Хебър, който загуби с 1:3 гостуването си на Марица по-рано днес.

Радослав Апостолов даде аванс на Етър още в 17-ата минута. След почивката обаче головете в мача буквално заваляха. Мартин Петков (53)удвои, преди Милислав Попович (64) да върне Струмска слава в мача. Пет минути по-късно обаче резервата Николай Янков вкара трети гол за Етър и до голяма степен предреши крайния изход на мача. В оставащите минути на Градския стадион в Радомир падна още един гол, чийто автор стана Ловре Кнежевич, а тимът му записа победа №10 от начаото на сезона.

В Повдив Марица откри резултата в добавеното време на първата част. След центриране от корнер Ангел Грънчов бе оставен непокрит на първа греда и засече с глава - 1:0. Четвърт час след почивката Хебър изравни чрез Михайлов, който бе изведен отляво в наказателното поле и шутира. Топката рикошира в крак на защитник на пловдивчани и остави без шансове вратаря Илия Николов - 1:1. Десет минути преди края на мача Веселин Марчев бе задържан с две ръце в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Тя бе реализирана от голмайстора на Марица Мариян Тонев за 2:1. В 88-ата минута Милен Танчев се откъсна от защитник на Хебър и от 20-ина метра пробва страхотен прехвърлящ удар, който фиксира крайното 3:1. Така "жълто-сините" вече са на 7-о място във временното класиране с актив от 20 точки.

Спартак (Варна) стъпи накриво срещу Янтра (Габрово) у дома. Двубоят завърши 1:1, а “соколите” се спасиха от загуба с гол от дузпа на Архан Исуф в 95-ата минута. Преди това гостите бяха повели също от наказателен удар. Петър Казаков не сбърка от бялата точка в 46-ата минута.

Вчера Септмеври (Сф) срази 3:0 Миньор (Перник) и нанесе първа загуба на "чуковете" от началото на сезона.

1:1 (54)

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч