2. Втора лига
  3. Пирин с класика като за последно във В група

Пирин с класика като за последно във В група

"Орлетата" победиха с 3:0 отбора на Миньор Перник

Футболистите на Пирин се разделиха с аматьорския футбол вкъщи с класика, след като победиха с 3:0 отбора на Миньор Перник. Това бе последно домакинство за благоевградчани, които от следващия сезон ще играят в Б група.

Още от първите минути орлетата натиснаха гостите си в тяхната половина, но в началото трудно стигаха до голови положения. В 15 минута Туджаров нахлу от дясно на атаката и стреля по диагонала, но Леонтиев изби в корнер. Гостите отговориха с няколко статични положения, но без затруднения за отбраната на Пирин и стражът им Бахтарлиев. В края на полувремето зелените увеличиха оборотите и заслужено стигнаха до две попадения. В 44-та минута Бачев бе най-съобразителен в наказателното поле на чуковете и с глава откри резултата при едно центриране от фаул. Две минути по-късно Златинов покачи резултата с много елегантен гол.

През втората част пиринци не изпуснаха нито за момент инициативата и направиха куп пропуски пред вратата на миньорци. Въпреки попадението в края на първото полувреме, днес Златинов нямаше ден, след като изпусна няколко уникални положения. Въпреки това, резултата стана класически в 63-та минута. Влезлият като резерва Тасев стреля премерено и неспасяемо от около 22 метра, матирайки Леонтиев. До края на двубоя отново Златинов се отчете с няколко удара, но до четвърто попадение не се стигна.
В следващия последн кръг, в събота, орлетата гостуват в Хаджидимово на местния Места.

Съставът на Пирин днес: Бахтарлиев, Сандев, Бачев, Георгиев, Туджаров, Попев, Илиев, Хаджииванов, Благов, Коце и Златинов. След почивката в игра влязоха Спириев, Тасев и Шумантов;

Късна драма на "Бончук"

Бивш нападател на Левски спаси Марек

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч