2. Втора лига
  3. Септември вкара три на Сливнишки герой и ще играе 1/4 финал за купата (снимки)

Септември вкара три на Сливнишки герой и ще играе 1/4 финал за купата (снимки)

Атанас Николов, Калоян Стоянов и Андон Гущеров се разписаха за отбора от Симитли

Септември (Симитли) победи категорично с 3:0 Сливнишки герой и ще играе на ¼ финалите за Купата на България напролет.

Головете за Септември вкараха Атанас Николов, Калоян Стоянов и Андон Гущеров.

Пред около 200 зрители на стадион „Струма” в Симитли домакините контролираха играта и заслужено отстраниха своя съперник в дербито на Западната „Б” група във фазата на 1/16 финалите за купата.

В началните минути темпото беше бавно и се играеше почти на ходом. Първата опасна ситуация дойде в 10-ата минута – Методи Илиев центрира от фаул, Генов опита да изчисти с глава, но несмалко да си вкара автогол, пращайки кълбото близо до гредата.

В 16-ата минута гостите от Сливница вкараха, но голът бе отменен заради очевидна засада. Веселин Ганев боксира едно центриране от корнер, последва удар към вратата му и Христо Петров намери мрежата с пета, но бе няколко метра зад отбраната на домакините.

Играта се изравни и дори гостите изглеждаха по-опасни, но точно тогава Септември успя да отбележи. Гущеров опита удар извън наказателното поле, кълбото рикошира в бранител на Героя и попадна точно на крака на Атанас Николов, който от чиста позиция намери далечния ъгъл за 1:0 в 32-ата минута.

През втората част Септември сложи край на надеждите на съперника си, че може да стигне поне до продължения. Само 120 секунди след съдийския сигнал на Стефан Спасов началото на второто полувреме Даниел Дюлгеров проби индивидуално, центрира към точката на дузпата, а Калоян Стоянов засече с глава в мрежата за 2:0.

Този гол успокои срещата и се заредиха смени на двамата старши треньори. Все пак 10 минути преди края Септември стигна до класическа преднина.

Андон Гущеров получи дълъг пас зад защитата на Сливнишки герой, напредна добре с топка в крака и с хубав удар препарира Велчев за 3:0.

Септември (Симитли) чака своя съперник на жребия за ¼ финалите за Купата на България въпреки признанието на благодетеля на клуба Апостол Апостолов, че продава лиценза на тима за 500 000 лева.