2. Втора лига
  3. СЛЕД 5 ГРЕДИ И КУП ПРОПУСКИ: Малеш загуби у дома от Левски Крупник

СЛЕД 5 ГРЕДИ И КУП ПРОПУСКИ: Малеш загуби у дома от Левски Крупник

Перун победи Авангард Бачево с 3:2 в Кресна

На стадиона в Микрево в мач от VІ кръг за първенството на А РФГ област Благоевград се срещнаха отборите на Малеш и Левски Крупник. Настройката на футболистите на домакините бе да нанесат загуба на временния водач. Срещата започна равностойно.

В 10-та минута обаче след груба грешка в защитата на домакините Ивайло Спасов от гостите се възползва от ситуацията и откри резултата за 0:1. Две минути по-късно Боби Трендафилов от домакините насочи топката пред наказателното поле на гостите към Петър Мицев, но отправеното кълбото движение се спря в локва вода пред голлинията. В 22-ра минута  след центриране пред наказателното поле на Малеш Ивайло Спасов от Левски с глава изпрати топката в мрежата зад Александър Седелчанов за 0:2.

В 33-та минута при центриране отдясно в наказателното поле на домакините Кирил Георгиев с глава простреля вратаря на Малеш Александър Седелчанов и така направи резултата класически -0:3. През първата част на мача  гредите помогнаха на два пъти на вратаря на гостите след удари на Петър Мицев.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. Марио Кирянски отзад ръководеше добре защитата на Малеш и подканяше колегите си за отбелязване на голове в противниковата врата. На два пъти отново гредите помогнаха на стража на Левски след атаки на футболистите на Малеш, а веднъж след удар на Слави Качунков топката се отби от защитник на гостите и срещна за пети път  в този мач гредата, явявайки се най-добрия помощник на отбора на Левски Крупник. Единственото попадение за отбора на домакините отбеляза Благой Атанасов.  След центриране от фаул пред наказателното поле на гостите  Марио Кирянски свали топката с глава към Благой Атанасов и той не сгреши за 1:3.

Междувременно друг мач от 6-ия кръг за първенството на А РФГ Благоевград, между отборите на местния Перун и Авангард Бачево, се игра на градския стадион в Кресна. Над 200 зрители станаха свидетели на един много интересен двубой, изпълнен с доста красиви елементи от футбола и голове.

Срещата започна с натиск на домакините, като футболистите на Перун бяха водени от опитния и невероятен и в този мач Благовест Ангелов. Именно той в 21-ва минута откри резултата за 1:0. До края на първата част опитите на футболистите на двата отбора за промяна на нещата на терена не се случиха и при резултат 1:0 се оттеглиха за почивка.

След подновяването на играта още в първата минута на второто полувреме Красимир Държанлиев възстанови равенството и сякаш попари с вряла вода футболистите на домакините. В 70-та минута Янислав Данев от Авангард Бачево отбеляза нов гол и резултата стана 1:2. Това нажежи обстановката на терена, но главния съдия Илия Илиев показа вещина и реагираше адекватно съгласно правилника към нарушителите. В 76-та минута  Благовест Ангелов отново върна надеждите на колегите си за връщане в играта, изравнявайки резултата – 2:2. В 80-та минута настъпи истинска радост на стадиона, както на терена, така и по трибуните, след като Роберто Харалампиев изпрати за трети път топката в мрежата на Авангард Бачево за 3:2.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч