2. Втора лига
  3. СЛЕД КЪСНА ДРАМА: Беласица взе дербито с Вихрен

СЛЕД КЪСНА ДРАМА: Беласица взе дербито с Вихрен

Тимът от Петрич обърна съперника си за три минути

Беласица победи с 2:1 Вихрен (Сандански) на ст. "Цар Самуил в в отложен мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде чак в 43-ата минута. Вихрен имаше шанс да открие резултата след удар с глава на Методи Костов, но Мартин Таушанов изчисти от голлинията.

В първите минути на втората част гостите отново имаха шанс да отбележат. След центриране отляво Александър Якимов стреля с глава, но не затрудни вратаря на Беласица Захари Димитров.

В 55-ата минута Валери Георгиев надскочи футболист на Беласица и да стреля точно с глава. Стражът на домакините обаче успя да избие топката, която попадна на крака на Лай Диате, който обаче я изпрати над напречната греда.

Вихрен откри резултата в 78-ата минута. След центриране отдясно топката стигна до Дуате, който бе останал сам срещу вратата. Вместо да стреля, той подаде на Методи Костов, който бе в по-удобна позиция и успя да открие.

В ответна атака ответна атака главният съдия отсъди дузпа за Беласица. Димитър Стоев извърши нарушение в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Таушанов реализира за 1:1

В 82-ата минута при образцова контраатака на домакините Атанас Карачоров отблизо изпрати топката в мрежата за 2:1.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч