2. Втора лига
  3. Труден успех за Берое в Албена

Труден успех за Берое в Албена

Берое прибави нови три точки след трудна победа над предпоследният във временното класиране Черноморец (Балчик). На терена в курортен комплекс Албена “зелените” поведоха с три гола, но позволиха на домакините да се върнат в мача за крайното 2:3. Резултата откри Ивайло Паргов в 15-ата минута, а след половин час игра Костадин Видолов удвои от дузпа. През втората част Иво Иванов реализира за 0:3, но чрез резервите Денислав Андреев и Милен Танев Черноморец върна две попадения.

Още в първата минута Владимир Костадинов стреля към вратата пазена от Пламен Петров, но стражът на старозагорци внимава и изби в корнер. Три минути по-късно Слави Жеков стреля към вратата на домакините, Георги Христов изби, но коженото кълбо тупна върху напречната греда и се върна на терена. Там най-съобразително действа бранител на Черноморец, който изчисти в ъглов удар.

В 5-ата минута състава на Балчик получи право да изпълни пряк свободен удар. Футболист на домакините стреля силно към вратата на старозагорци, но Пламен Петров сигурно лови. Шест минути по-късно отново Петров бе на място и спаси удар на Асен Вълчев.

Логичното се случи в 15-ата минута. След контраатака Величков свали с глава към Ивайло Паргов и опитният голмайстор прати коженото кълбо във вратата на Христов с удар от 22 метра.

Старозагорци продължиха да са по активният отбор на терена. В 22-ата минута капитана Слави Жеков стреля от пряк свободен удар под гредата, но Христов успя да избие в ъглов удар. Домакините отговориха със силен удар на Асен Вълчев, но Петров се справи отлично и спаси.

В 30-ата минута Слави Жеков навлезе в наказателното поле на Черноморец, преодоля Георги Христов и за стражът на домакините не остана нищо друго освен да фаулира капитана на старозагорци. Мартин Богдев без колебание отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Берое. Зад топката застана Костадин Видолов, който стреля в десният ъгъл на вратата и майсторски удвои резултата.

До края на първата част темпото на игра спадна и пред двете врати не се случи нищо интересно.

Още в първата минута след подновяването на играта Петър Димитров пробва с пета да вкара трето попадение, но не успя да излъже Христов.

В 50-ата минута Николай Илиев стреля от 27 метра право в ръцете на Петров. Две минути по-късно Слави Жеков стреля от пряк свободен удар, но Христов успя да улови.

В 53-ата минута резултата стана класически. Слави Жеков центрира от дясно над всички в наказателното поле се извиси Иво Иванов, който с глава стреля в долният десен ъгъл за 0:3.

Четири минути по-късно Петър Димитров напредна по лявото крило и намери на добра позиция Паргов. Таранът без подготовка отправи удар, но за съжаление топката се удари в левият страничен стълб.

В 60-ата минута Петър Димитров стреля над вратата на домакините.

В 62-ата минута Черноморец върна едно попадение. Три минути след влизането си в игра точен за състава от Балчик бе Денислав Андреев, който реализира с глава за 1:3. След гола черноморци се вдигнаха на щурм.

В 66-ата минута след грешка на Димитър Петков Денислав Андреев напредна и стреля към вратата на Петров, но стражът успя да избие с лявата ръка в корнер. След изпълнението на ъгловият удар отново Андреев стреля с глава, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут.

В 81-ата минута състава на Балчик вкара втори гол. След меле пред наказателното поле на старозагорци бившият юноша на “зелените” Милен Танев стреля силно от далечна дистанция и топката влезе в горният десен ъгъл на пазената от Пламен Петров врата за 2:3.

Три минути преди последният съдийски сигнал след меле Диан Генчев пусна към Петър Костадинов. Опорният полузащитник на старозагорци стреля към вратата на Христов, но кълбото срещна тялото на футболист на домакините.

В последната минута от редовното време Ивайло Паргов бе ударен и получи аркада. След като Илиан Илиев бе извършил трите си смени се наложи беройци да доиграят срещата с човек по малко. "Зелените" удържаха домакинският натиск и спечелиха труден успех с 2:3.

На 11 април (събота) от 17 часа на градският стадион в Стара Загора Берое посреща състава на Родопа (Смолян) в среща от ХХ кръг на Източната “Б” група.