2. Втора лига
  3. Устремилият се към "А" група Несебър изненада Черно море

Устремилият се към "А" група Несебър изненада Черно море

Тимът на Гочето победи "моряците" с 2:0

Несебър изненадващо победи Черно море (Варна) с 2:0 в контрола, която се игра на изкуствения терен в Поморие, предаде кореспондент на Novsport.com. Вторият в Източната "Б" група тотално надигра своя съперник през първата част и логично се оттегли на почивката с два гола аванс. От своя страна "моряците" трудно намираха верен път към вратата на втородивизионния тим, като играчите на Велизар Попов разчитаха предимно на далечни изстрели, които обаче не успяха да намерят целта.

Мачът започна с натиск на Несебър. Вели центрира от пряк свободен удар, но бранителят на „моряците” Лазаров успя да избие. В 19-ата минута Борислав Иванов стреля от около 30-ина метра, но Илчев със сетни усилия изби в корнер. В следващата атака воденият от Гочето тим материализира игровото си предимство и поведе в резултата. Веселин Пенев стеля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, като безпощадният му изстрел над стената се оплете в мрежата зад Илчев.

В 33-ата минута Мартин Стефанов проби по лявото крило, преодоля двама защитници на „моряците” и необезпокояван покачи на 2:0. До края на полувремето играчите на Черно море стигнаха само до един по-опасен изстрел на Александър Александров, който обаче мина на около метър от вратата на Несебър.

През второто полувреме темпото на игра спадна, като единствените по-опасни положения бяха няколко изстрела от далечно разстояние на Георги Илиев и Танко Дяков, които обаче не можаха да изненадат вратаря на Несебър.

Черно море – Несебър 0:2
0:1 Пенев (20’)
0:2 М. Стефанов (33’)

Черно море: Илчев, М. Лазаров, А. Александров, Т. Дяков, Кулибали, Адемар, Аврамов, Г. Илиев, С. Стоянов, Д. Георгиев, Заков (Пиргов, Бачев, Маркес, Божилов)

Несебър: Симеонов, Б. Иванов, В. Христов, П. Колев, М. Димитров, Макенджиев, М. Стефанов, Вели, В. Пенев, М. Ценов, Рибарски (Григоров, П. Станев, В. Стефанов, Н. Костов, З. Иванов, Г. Янев, Грозев)