2. Втора лига
  3. В ПЕРНИК: Миньор и Струмска слава поделиха точките в дербито (ВИДЕО)

В ПЕРНИК: Миньор и Струмска слава поделиха точките в дербито (ВИДЕО)

Два бързи гола и равенство на „Стадиона на мира“

Отборите на Миньор (Перник) и Струмска слава (Радомир) не се победиха, приключвайки при резултат 1:1 регионалното дерби от 29-ия кръг на футболната Втора лига.

Срещата се проведе на „Стадиона на мира“ в Перник, където за първи път от над половин година присъстваха и фенове, а след нея двата тима поделиха точките.

Така „чуковете“ събраха 34 и останаха със 7 пред своя гост.

Струмска слава имаше първата добра голова възможност в срещата. Това се случи в 14-ата, когато тимът изпълнени свободен удар, а Антон Тунгаров стреля с глава, но в обсега на вратаря и Леонтиев спаси.

Миньор отговори след само 3 минути, с мощен изстрел от разстояние на Божидар Васев, отразен от стража на гостите.

В 35-ата минута „чуковете“ стигнаха до още един шанс, но трима от тях се засуетиха и го пропиляха.

Секунди след това Мирослав Будинов стреля добре, но Петков спаси, а така почивката дойде при нулево реми.

След нея обаче двата състава си размениха по едно бързо попадение.

В 49-ата минута гостите откриха резултата, след като капитанът им Борислав Николов се разписа, но тяхната радост бе кратка.

Само четири минути след това Борис Галчев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Петков срещу Будинов.

Малко по-късно Галчев изведе именно Будинов на отлична позиция, ала последният пропусна да направи обрата пълен.

Гостите също можеха да вземат трите точки, но Николов не се възползва от отлична комбинация в 66-ата минута, а 11 по-късно Будинов не успя да се разпише отново и така се стигна до равенство.

След него Миньор остава седми с 34 точки, докато Струмска слава е на 12-а позиция с 27 в своя актив.

МИНЬОР - СТРУМСКА СЛАВА 1:1

0:1 Николов (49)
1:1 Галчев (53, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИНЬОР: Леонтиев, Андреас Васев, Славчев, Купенов, Садула, Веселин Васев, Галчев, Божидар Васев, Слишков, Будинов, Кючуков;

СТРУМСКА СЛАВА: Петков, Дилчовски, Сандев, Костов, Мицаков, Иванов, Янев, Тунгаров, Илиев, Николов, Халил;
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч