2. Втора лига
  3. Възраждане 2020 продължава с победите в първенството

Възраждане 2020 продължава с победите в първенството

Малките таланти на треньора Йордан Димитров правят истински фурор на мачовете си

Отборите на Възраждане 2020 продължават победния си ход в първенството по футбол за подготвителни групи, организирано от ЗС на БФС в София. Малките таланти на треньора Йордан Димитров показват все-силна и вдъхновена игра и правят истински фурор за зрителите.

В шампионата на Футбол 11 за родени през 2009 година, Възраждане 2020 разгроми с 4:0 солидния тим на РД Спорт. Това бе най-малкият резултат, който можеше да се получи на стадиона в Обеля, защото победителите изпуснаха поне дузина чисти положения за гол. Резултатът бе открит от Денислав Пейчев, който добави топката в мрежата след шут на Мартин Шопски в гредата. Малко по-късно защитник на РД Спорт си вкара автогол за 2:0.

През второто полувреме малките "възражданци" продължиха да доминират, но пропуснаха много положения за гол. Все пак те стигнаха до две попадения чрез Мартин Шопски, едното от дузпа.

Още по-убедителни бяха талантите от набор 2010. Те разгромиха Балкан (Ботевград) със 7:0 в мач от първенството на Футбол 9. Под непрекъснатия дъжд на стадион "Раковски" мачът се игра буквално на една врата, като резултатът бе открит от Пресиан Павлов с глава през първото полувреме. След почивката отборът на Възраждане 2020 видимо се забавляваше на терена и вкара още 6 гола. Хеттрик постигна бившият футболист на ЦСКА Йоан Крумов, а по едно попадение добавиха капитанът Ясин Сали, Адриян Петров - Легендата и Валери Буюклийски. Особено запомнящ се бе голът на Легендата, който в стил "Марадона" взе топката зад центъра, преодоля 6-7 противникови футболисти и се разписа. Набор 2010 е с 3 победи от 3 мача и голова разлика 17:1.

Най-малките таланти на Възраждане 2020 (родени 2013, 2014, 2015 година) показаха значително подобрена игра, въпреки загубата с 1:4 от ОФК София в първенството на Футбол 5. Те имаха доста шансове за гол, като се разписа капитанът Боян Георгиев - Бобчо.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч