2. Втора лига
  3. Вихрен победи Банско и остава в битката за първото място в групата

Вихрен победи Банско и остава в битката за първото място в групата

Санданчани стигнаха до успех с 2:1

Отложеният мач от 24 кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на местния Банско и Вихрен Сандански се игра на стадион Свети Петър днес от 16 часа и бе ръководен от Петър Григоров, асистиран от Георги Иванов и Емилиян Гулев.

През първата част на мача срещата беше доста оспорвана. В 32-ра минута при бърза контраатака на гостите настъпи меле при центриране в наказателното поле на домакините и опитния Димитър Макриев с глава изпрати топката в мрежата на Хуго Гумиеро за 0:1.

След почивката напрежението на терена продължи. Футболистите а домакините търсеха начин за изравняване на резултата и успяха в 60-та минута, когато Боби Хазуров от дузпа бе точен от бялата точка за 1:1.

Това не се понрави на футболистите на гостите и те търсеха начин за промяна на резултата. В 81-ва минута включилия се в атака защитник Даниел Златков с плътен шут от 20-тина метра изпрати топката неспасяемо в близкия ъгъл на вратаря Хуго Гумиеро за 1:2.

Този гол се оказа златен за отбора на Вихрен и със спечелените три точки тимът от Сандански дели първото място с отбора на Марек с по 52 точки.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч