2. Втора лига
  3. Втора лига: Монтана с 4-а поредна победа, Беласица шокира Спартак Варна

Втора лига: Монтана с 4-а поредна победа, Беласица шокира Спартак Варна

Вижте и другите резултати от кръга

Изиграха се първите шест мача от шестия кръг във Втора лига. Монтана победи Спартак Плевен с 2:0 и се изкачи на второ място във временното класиране с 13 точки, като това бе четвърти пореден успех за възпитаниците на Николай Митов. Попаденията паднаха в края на срещата – в 79-ата минута и втората добавена на мача.

Беласица Петрич хвърли бомбата, побеждавайки един от кандидатите за място в елита Спартак Варна, също с 2:0. И двете попадение за петричани бяха дело на Запро Динев. Първото падна в седмата минута, а второто с 47-ата.

Марек Дупница допусна първо попадение от началото на кампанията при равенството 1:1 с Литекс на „Бончук“. Спортист Своге и Добруджа Добрич завършиха при зрелищно равенство 2:2. Черноморец Бургас и Дунав Русе също не се победиха – 1:1. Марица Пловдив победи Бдин Видин като гост с 1:0 с гол на Станислав Маламов в четвъртата минута.