2. Втора лига
  3. Втора лига: ЦСКА 1948 II с лекота срази Беласица, Спортист се справи със Струмска слава

Лудогорец II и Янтра пък врътнаха реми

Дублиращият състав на ЦСКА 1948 продължава да бъде едноличен лидер в класирането на Втора лига. Футболистите на Атанас Рибарски се наложиха с 2:0 над Беласица, като срещата се игра на "Арена Симитли" в Симитли.

Попаденията за гостите от София реализираха Марио Топузов и Стелиян Добрев през първото полувреме. Двамата се разписаха от сравнително идентични позиции, завършвайки по добър начин акции на "червените". Сред титулярите на ЦСКА 1948 II започна централният нападател Александър Колев, който доскоро лекуваше контузия, получено в началото на пролетния дял в efbet Лига.

В друг мач от кръга Спортист се върна на победния път във Втора лига, като победи Струмска Слава с 3:1. През първото полувреме двата отбора си размениха по един гол. Първо в 22-ата минута Петър Вуцов се оказа на правилното място при избита от вратаря топка и я прати в мрежата на гостите.

След 3 минути обаче гостите изравниха. Димитър Стоянов изпълни далечен пряк свободен удар и изненада Стефано Кунчев за 1:1.

През второто полувреме футболистите на Петър Колев създадоха няколко чисти голови положения, като най-близо до попадението бе Лукас Мартинс.

В 64-ата минута „шоколадите“ получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка защитник в наказателното поле. Илия Русинов стреля, топката се удари в страничния стълб, върна се в полето, но Слав Петков реагира отлично и отбеляза за 2:1.

В 78-ата минута Георги Николов изпълни перфектно пряк свободен удар от ъгъла на наказакелното поле и даде комфортна преднина на своя отбор – 3:1.

И в третия мач от днешния ден Лудогорец II изпусна Янтра у дома и двата тима врътнаха 2:2.

Петър Казаков откри за габровци от дузпа в 11-ата минута, но Янков изравни в 32-ата за домакините. В 61-ата минута Тони Иваниов от Янтра бе изгонен, а Хюсеин Кельовлуев направи обрата за Лудогорец II пълен в 71-ата минута.

Янтра все пак се спаси от загубата с гол на Петър Казаков от втора дузпа в 88-ата минута.