2. Зимни спортове
  3. 19 спасявания на Александър Георгиев не бяха достатъчни за Колорадо

19 спасявания на Александър Георгиев не бяха достатъчни за Колорадо

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 19 спасявания, но не успя да помогне на Колорадо да избегне поражението в гостуването на последния в класирането в Националната хокейна лига Чикаго с 2:3.

Райън Донато се отличи с гол и асистенция за домакините, Лукас Райхел и Тайлър Джонсън също вкараха, а Конър Бедард допринесе с две асистенции. Петр Мразек също имаше съществен принос с 35 отразени шайби, а Чикаго прекъсна серия от четири поредни загуби.

Валери Ничушкин се отличи с две попадения за Колорадо, а Нейт МакКинън записа точка в 16-и пореден мач, но това не беше достатъчно.

Ню Йорк Рейнджърс надделя с 5:2 над гостуващия Торонто и с 45 точки оглави еднолично класирането в Източната конференция. Мика Зибанежад вкара два пъти, а Игор Шестьоркин блокира 31 изстрела за успеха. Ерик Густафсон и Блейк Уийлър добавиха по три асистенции.

Остън Матюс се разписа два пъти за канадците, които прекъснаха поредица от девет мача с поне точка.

Кирил Капризов реализира втория си гол в мача в 2:54 минута на продължението, а Минесота спечели гостуването си на Бостън с 4:3. Райън Хартман и Маркъс Джонсън също реализираха, а Марк-Андре Флюри отрази 40 удара.  Давид Пастрънак вкара два пъти, а Брад Маршан изравни 66 секунди преди края на редовното време, с което домакините са втори на Изток с 44 точки.

Филаделфия записа девети пореден мач с точка, след като надделя с 3:2 след продължение над домакина Ню Джърси. Оуен Типет реализира ключовото попадение в 3:25 минута на добавеното време.

Аризона навакса три гола дефицит и спечели с 4:3 срещу гостуващия Отава. Михаел Кеселринг отбеляза победния гол 3:33 минути преди края и вгорчи дебюта на временния наставник на канадците Жак Мартен.

Каролина надделя над носителя на купа "Стенли" Лас Вегас с 6:3, но шампионите запазиха първото си място в класирането на НХЛ с 47 точки. Майкъл Бънтинг завърши с гол и две асистензции, Брейди Шей добави попадение и асистенция, а Пьотр Кочетков допринесе с 30 спасявания. Себастиан Ахо направи три асистенции, а домакините записаха пети пореден мач с точка.
Уилям Кариър вкара два пъти за Вегас.

Ванкувър спечели за шести път в последните си седем мача след 5:2 в залата на Нешвил. Елиас Петерсон и Пайъс Сатър изпъкнаха с по гол и асистенция за канадците.

Анже Копитар завърши с гол и асистенция, а Лос Анджелис надделя над домакина Сан Хосе с 4:1.

Лидерът в НХЛ в класацията по точки Никита Кучеров отбеляза два гола при успеха на Тампа Бей над Сейнт Луис с 6:1. Стивън Стамкос добави три асистенции, а Андрей Василевски парира 28 удара.

Кирил Марченко вкара три поредни гола и записа втори хеттрик в кариерата си, а Кълъмбъс разгроми домакина Бъфало с 9:4. Джони Годро допринесе с попадение и две асистенции.