2. Зимни спортове
  3. 6 от 6 за Монреал в НХЛ

6 от 6 за Монреал в НХЛ

Едмънтън спечели канадското дерби срещу Калгари в НХЛ

Монреал победи Детройт с 4:1 и събра 12 точки, което го прави лидер в класирането на НХЛ след първите 6 мача. Така Монреал постави и нов клубен рекорд, след като в първите си шест срещи от сезона има само победи в редовното време. Джеф Петри направи 2:1 в третата третина, а Томаш Плеканец се разписа за 3:1. Брендън Галахър изравни при числено превъзходство във втората третина, а новобранецът Дилън Ларкин след пас на Хенрик Зетерберг даде аванс на гостите 4 минути след началото на втората част. Брайън Флин оформи крайното 4:1 на празна врата.

В дербито на Канада Едмънтън разгроми с 5:2 Калгари като гост, като Конър Макдейвид вкара два гола за победителите и подаде за още един. За Нефтодобивниците това е първа победа през сезона, а Калгари също има една и двата отбора са на дъното на Тихоокеанската дивизия. 18-годишният Макдейвид, който влезе в Лигата тази година през драфта, изравни за 1:1 3:29 минути преди края на втория период. Подкрепян от родителите си от трибуната, той се разписа и в 3:40 минута на третата част след пас на Тейлър Хол при числено превъзходство. Освен този пас, Хол записа още един гол и една асистенция зауспеха на Едмънтън. Райън Нюджънт и Нийл Якупов добавиха другите точни попадения.

Шампионите от Чикаго разгромиха Калъмбъс с 4:1 като Артьом Анисимов и Теуво Теравайнен осигуриха успеха с два бързи гола в рамките на 1:05 минути във втората третина. Калъмбъс няма точка от началото на сезона, което е най-лошият старт в кратката история на отбора. Мариан Хоса добави гол при числено превъзходство в третата третина, а Патрик Кейн оформи крайния резултат на празна врата съвсем накрая. Питсбърг се наложи с 2:1 над Торонто с голове на Евгений Малкин и Оли Маата през първата част на мача. Вратарят Марк-Андре Фльори пък регистрира своя мач номер 600 в Лигата, а Сидни Кросби отново не се записа в голмайсторите и подавачите, което е негов пети пореден сух мач.

Лидерът в дивизия Метрополитен Ню Йорк Айлендърс разби с 6:3 Сан Хосе Шаркс. Кайл Окпосо изведе своите напред в началото на третата част за 4:3, а освен това се отличи и с две голови подавания. Джони Бойчък, Андерс Ли, Джош Бейли, Брок Нилсън и Франс Нилсен също вкараха. Вратарят им Ярослав Халак спаси 22 удара, като днес се завърна след пропуснати четири поредни мача заради травма в гърдите. Това е и трета поредна домакинска победа за Езерняците от началото на сезона.