2. Зимни спортове
  3. Алекси Пинтюро спечели супергигантския слалом в Швейцария

Алекси Пинтюро спечели супергигантския слалом в Швейцария

Свиндал остана начело в генералното класиране, но Хиршер се доближи само на 19 точки

Французинът Алекси Пинтюро спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за мъже в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Пинтюро спечели надпреварата с 1:13.71 минута и записа седма победа в кариерата си.

Втори на 56 стотни от секундата се класира друг представител на Франция Томас Мермийо-Блонден. Американецът Боде Милър остана трети с изоставане от 58 стотни.

Друг американец Тед Лигети се нареди пети с 1:14.80 минути. Аксел Лунд Свиндал, който вече си осигури малката световна купа в дисциплината, остана 16-и на 2.16 секунди след победителя. Неговият претендент за големия кристален глобус Марсел Хиршер финишира 12-и и изостава само с 19 точки от Свиндал.

Носителят на Световната купа Марсел Хиршер от Австрия се класира 12-и и се доближи на 19 точки от лидера в генералното класиране Аксел Лунд Свиндал (Норвегия), който финишира 16-и.

Две състезания преди края на сезона Свиндал има 1091 точки, а Хиршер - 1072. Олимпийският шампион Киетил Янсруд (Норвегия) остана осми.