2. Зимни спортове
  3. Анахайм Дъкс надделя над Сейнт Луис Блус с 5:2 в НХЛ

Анахайм Дъкс надделя над Сейнт Луис Блус с 5:2 в НХЛ

Хокеистите на Анахайм Дъкс победиха Сейнт Луис Блус с 5:2 в среща от редовния сезон на НХЛ.

Хокеистите на Анахайм Дъкс победиха Сейнт Луис Блус с 5:2 в среща от редовния сезон на НХЛ. Срещата започна много добре за домакините от Анахайм и 36 секунди след нейното начало Роб Нидермайер откри резултата. Гостите от Сейнт Луис успяха да се върнат в мача в 3:20 минута, след гол на Патрик Берглунд. Ветеранът Тиму Селане даде нова преднина Дъкс през втората тренина, но гостите отново изравниха чрез Анди МакДоналд. В 5:53 минута на 2-ата третина Кори Пери вкара трети гол във вратата на Блус, а до края на мача с два гола се отчете Райън Гетзлаф. На двубоя в зала Honda Center присъстваха 16 144 зрители.
Анахайм има актив от 19 точки и заема 2-а позиция в Тихоокеанската дивизия, а Сейнт Луис са на последното 5-о в Централната с 10.