2. Зимни спортове
  3. Анахайм елиминира Уинипег в първенството на НХЛ

Анахайм елиминира Уинипег в първенството на НХЛ

Монреал и Рейнджърс на победа от класиране в следващата фаза

Кевин Хейс се разписа в 3:14 минута на продължението и донесе успеха на Рейнджърс с 2:1 над Питсбърг в първия кръг на плейофите в Източната конференция на НХЛ. С този успех Рейнджърс води в серията с 3-1 победи и посреща петата среща в петък.

Голът за Хейс е първи за него след края на редовния сезон, а попадението дойде след поредица от удари и мелета пред вратаря на домакините Марк-Dндре Фльори, който паднал нямаше как да спре последния удар. Преди това Мартен Сен Луи и Карл Хагелин стреляха, но неуспешно.

Петер Хернквист откри резултата още във 2:22 минута след пас на Бен Лавджой. Дерик Брасар изравни в 37:15 минута след атака на Рик Неш и правещият много силен сезон Райън Макдона. Питсбърг е пред отпадане, след като загуби втори пореден мач, а Рейнджърс печели 12-и двубой при последните си 13 гостувания.

В Уинипег (Манитоба) местният тим се предаде с 2:5 пред Анахайм при първото си участие в плейофите след завръщането си в НХЛ. Патоците печелят серията с 4:0, като за днешната им победа два гола вкара Райън Кеслър, а по една шайба прибавиха Андрю Колиано, Емерсон Итем и Сам Ватанен на празна врата. Вратарят Фредрик Андерсен спаси 25 удара, а отборът му се класира първи за втория кръг.

Отава се наложи с 1:0 над Монреал като домакин с гол на Майк Хофман в средата на третата част и за момента отлага елиминацията. Канейдиънс водят с 3-1 победи в серията, след като вратарят им Кари Прайс спаси 31 удара и пусна 1. Колегата му Крейг Андерсън спаси 28 шута.

По принцип Хофман е част от четвъртата петица на Отава, но треньорът Дейв Камерън специално днес го премести във втората и оформи нападателно трио заедно с Мика Зибанеджан и Боби Райън.

Серията между Сейнт Луис и Минесота стана 2-2 победи, след като Блус разгромиха съперника си с 6:1 като гости. Руснакът Владимир Тарасенко вкара два гола, Патрик Берглунд добави гол и пас.

Изиграха се четири мача от плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Резултати:

Минесота Уайлд – Сейнт Луис Блуус 1:6 (0:3, 1:3, 0:0) – Блуус изравняват резултата в серията 2:2

Уинипег Джетс – Анахайм Дъкс 2:5 (1:1, 0:1, 1:3) – Дъкс печели серияса с 4:0

Отава Сенатърс
 – Монреал Канейдиънс 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) – Монреал води с 3:1

Питсбърг Пингуинс – Ню Йорк Рейнджърс 1:2 след прод. (1:0, 0:1, 0:0) – Рейнджърс води с 3:1