2. Зимни спортове
  3. Анахайм надигра Уинипег след дузпи

Анахайм надигра Уинипег след дузпи

Победата донесе финландецът Сами Ваатанен, който реализира при шестата дузпа за отбора си

Отбoрът на Анахайм постигна драматична победа като домакин с 5:4 над гостуващия Уинипег, въпреки че на два пъти изоставаше с по два гола в резултата. Победата донесе финландецът Сами  Ваатанен, който реализира при шестата дузпа за отбора си.

Гостите от Канада откриха резултата чрез Ивендър Кейн в  осмата минута на двубоя, но преднината им се запази по-малко от  минута, след като Рикард Ракел изравни при числено превъзходство с втория си гол за сезона. Малко по-късно Уинипег си върна  аванса с точен удар на Зак Бохосян, а пет минути преди края на  първия период Джетс поведоха с 3:1 с гол на Марк Шайфеле.

През втората част Тим Джакман върна едно попадение за  домакините, но Ендрю Лад с 16-ия си гол за сезона отново даде  аванс от две попадения на Уинипег. Третата част обаче мина изцяло под контрола на домакините,  които в крайна сметка успяха да изравнят за 4:4 и да вкарат мача в продължение. Точни бяха Кайл Палмиери при числено  превъзходство и отново Рикард Ракел две минути преди края на  редовното време.

В продължението нов гол не падна, което наложи изпълнението  на дузпи. При тях точни за домакините бяха Райън Кеслър, Ракел и Ваатанен, а за гостите единствено Блейк Уилър и Ивендър Кейн  намериха пътя зад вратаря Фредерик Андерсен. В другите две срещи Чикаго нанесе пета поредна загуба на  Минесота. Шампионите от 2013 година не оставиха шанс на  съперника си и с голове на Мариан Хоса и Браян Бикел през  първата и на Брад Ричард и Джони Одуя през втората третина  стигнаха до убедителния успех с 4:1. Почетното попадение за  гостите вкара Мат Кук в края на срещата.

Флорида записа трети пореден успех, побеждавайки този път  последния в Западната конференция Едмънтън с 4:2. Най-полезен за успеха на американския тим беше вратарят Роберто Луонго, който  спаси 31 удара към своята врата.