2. Зимни спортове
  3. Анна Афонкина завърши на 15-о място на турнира Гран При в Рига

Анна Афонкина завърши на 15-о място на турнира Гран При в Рига

Рускинята с български паспорт Анна Афонкина завърши на 15-о място в крайното класиране на първия турнир за сезона от веригата Гран При по фигурно пързаляне за юноши и девойки в Рига (Латвия).

Рускинята с български паспорт Анна Афонкина завърши на 15-о място в крайното класиране на първия турнир за сезона от веригата Гран При по фигурно пързаляне за юноши и девойки в Рига (Латвия). Афонкина беше 15-а в кратката програма, записа 16-то място във волната и с общ сбор от 101.40 точки завърши на по-предната позиция. Шампионка стана Евгения Медведева (Русия) със 169.52 точки. При юношите българинът Иво Гатовски завърши 22-ри със 115.84 точки. Той бе 25-и в кратката и 22-и във волната програма. Победител е Боян Цзин (Китай) със 189.79 точки. Сред съдиите бе и българката Зоя Йорданова. Вторият турнир от веригата е между 4-и и 8-и септември в Мексико.