2. Зимни спортове
  3. Антония Григорова-Бургова и Станимир Беломъжев със сребро на ЕП по ски ориентиране

Антония Григорова-Бургова и Станимир Беломъжев спечелиха сребърен медал в смесената спринтова щафета на европейското първенство по ски ориентиране в Ленцерхайде, Швейцария.

Победител е отбора на Швеция, а българите финишираха с изоставане от 34 секунди. Трети е тимът на Норвегия.

Това е трети медал на смесената ни спринтова щафета от голямо първенство след бронза от световното първенство в Казахстан през 2013 година и сребро от европейското първенство в Тюмен, Русия през 2014 година.

Шампионатът продължава с индивидуалните стартове на средна дистанция.