2. Зимни спортове
  3. Бъфало победи Бостън в двубой между американските вратари от олимпийските игри

Бъфало победи Бостън в двубой между американските вратари от олимпийските игри

Тайлър Майерс вкарагол и подаде за един на Пол Гостад при победа на Бъфало с 3:2 над Бостън в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Новата загуба остави Бостън на осмото място в Източната конференция, след като Атланта загуби от Каролина с 1:4 и пропусна възможност да заеме последната квота за плейофите.

Райън Милър спаси 40 шайби, включително и дузпа на Марко Щурм в първата третина, в двубой между вратарите на САЩ от олимпийските игри във Ванквуър, които приключиха само преди месец. Тим Томас - резервата на Милър, бе изваден от игра след третия гол на Бъфало.

Само седем мача преди края на редовния сезон в Източната конференция Бъфало се намира на трета позиция, която не може да бъде загубена предвид първото място в Североизточната дивизия. За момента позицията на Бъфало му отрежда първа плейофна серия срещу Филаделфия, информира БТА.

Нешвил пък поведе с три точки на Детройт в борбата за пето място в Западната конференция, след като Хищниците успяха да спечелят с 3:2 след продължение срещу Флорида. Франсис Билон вкара решителния голв добавените пет минути, с което Нешвил остава съперник на изненадата Финикс в предстоящите плейофи.

Давид Легванд и Патрик Хорнквист вкараха другите два гола за Нешвил, докато Кийт Балард и Стивън Вайс бяха точни в третата част за Флорида. Скот Клеменсен обаче спаси 5 удара по-малко от вратаря на Бъфало - Дан Елис, което остави окончателно изхвърли плейофите от борбата за място в плейофите.