2. Зимни спортове
  3. Бъфало се доближи на две точки от зоната за плейофи след победа над Монреал

Бъфало се доближи на две точки от зоната за плейофи след победа над Монреал

Тайлър Енис вкара два гола, а Райън Милър отрази 26 шайби за рекордната за сезона пета поредна домакинска победа

Бъфало се доближи на две точки от зоната за плейофи в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като победи с 3:2 след продължение Монреал.

Точен с победното попадение беше Тайлър Майерс след 2:01 минути игра в решителната част на мача, който е под номер 70 за Бъфало през сезона в НХЛ. Победата беше 33-а за сезона за Сабите, които подобриха баланса си на 9-2-2 в последните 13 мача в НХЛ. Това им позволи да изпреварят новаците от Уинипег в генералното класиране на Източната конференция и да се доближат на две точки от важното осмо място, което заема Вашингтон с мач по-малко. Уинипег е с допълнителни две точки пасив, а Тампа Бей е на 11-о място с пет точки изоставане от Бъфало. Лидер в конференцията е Ню Йорк Рейнджърс, но на запад и в НХЛ като цяло първи е Сейнт Луис.

Тайлър Енис вкара два гола, а Райън Милър отрази 26 шайби за рекордната за сезона пета поредна домакинска победа на Бъфало. Ерик Коул и Дейвид Дешарне отсрамиха Монреал, който започна мача в серия от две поредни победи. Загубата остави легендарните канадци на последно място на изток.

Колорадо взе въздух в битката за плейофите на запад, след като победи с 3:2 Анахайм след продължение. Габриел Ландеског вкара след 1:52 минути игра в добавената част и изкачи отбора си на осмо място, с което на практика елиминира Патоците от битката за последната плейофна позиция. Колорадо може да отстъпи скоро мястото си на отбора на Сан Хосе, който спечели с 3:2 срещу Едмънтън и остана на точка по-малко от съперника си. Акулите обаче са с три мача по-малко и ще изиграят общо 14 до края на редовния сезон в НХЛ. Това може да им позволи да изместят и седмия Финикс, който загуби с 4:5 след дузпи от Нешвил и остана с две точки аванс.