2. Зимни спортове
  3. Бъфало се наложи над Монреал

Бъфало се наложи над Монреал

Шеста поредна загуба за Детройт

Бъфало продължава силния финален спринт на редовния сезон след победа с 3:0 над Монреал и запази шансове да намери място сред осемте отбора в Източната конференция, които ще участват на плейофите в НХЛ.

Отборът на Бъфало има 11 победи в последните 17 мача и навлиза във форма за решителните мачове след слабото начало на сезона.

Вратарят Райън Милър спаси 34 удара и записа рекорден в кариерата си шести мач без допуснат гол за един сезон.
Коди Ходжсън вкара два гола, а Джейсън Поменвий добави един.

Лидерът в редовния сезон Сейнт Луис допусна загуба с 3:4 при гостуването на Анахайм. Сейнт Луис водеше в началото на третия период, но Демант Смит-Пели изравни, а Джейсън Блейк вкара победния гол за Анахайм 6 минути преди края на мача.

Детройт претърпя шеста поредна загуба след поражение с 1:2 при гостуването на Ню Йорк Рейнджърс.

Райън Калахан вкара победния гол за Рейнджърс във 2:42 минута на продължението. Брад Ричардс отбеляза първото попадение за Ню Йорк, а Хенрик Зетерберг се разписа за Детройт.

Победа след продължение постигна и Чикаго, след като се наложи с 2:1 над Ванкувър.

Новакът Андрю Шоу донесе успеха на Чикаго с попадение във 2:42 минута на продължението.