2. Зимни спортове
  3. България стартира с победа на Световното по хокей на лед за младежи до 20 години

Ударихме Нова Зеландия с 4:1

Първа победа в първия си мач на Световното първенство в Мексико извоюва отборът ни за младежи до 20 години срещу Нова Зеландия с 4:1 (2:0, 0:1, 2:0). Точни за нашите момчета бяха Веселин Диков, който играе за Онтарио Хокей Академи (Канада), с 3 гола и Янаки Гачев от ЦСКА (София) с един.

Гачев откри резултата в 8:59 минута, а Диков удвои при числено превъзходство само три минути по-късно след асистенция на Васил Василев. Кивитата върнаха едно попадение във втората тренира чрез Джонатан Роуири, но два гола на Диков в третата част осигуриха комфортната ни победа.

В другите две срещи победи постигнаха отборите на Турция и домакините от Мексико. Турците размазаха с 10:0 (5:0, 3:0, 2:0) Южна Африка, а мексиканците се справиха с коравия тим на Израел с 6:5 (1:2, 4:2, 1:1).

Късно тази нощ момчетата на треньора Даниел Куомо излизат срещу отбора на Исландия.