2. Зимни спортове
  3. България заплашена от загуба на квоти в биатлона

България заплашена от загуба на квоти в биатлона

Вижте защо

Невъзможността България да участва в щафетите, с които стартира кръгът от световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия), доведе до заплаха от загуба на по една квота при дамите и мъжете ни.

До края на кампанията предстоят състезанията в Отепее (Естония) и Холменколен (Норвегия).

Преди тези 2 кръга в генералното класиране по нации България заема 23-о място при жените и 19-о при мъжете.

Държавите, които заемат местата между 18-о и 23-о в крайното подреждане, ще имат право да участват с по 3-ма биатлонисти през следващия сезон.

При дамите и сега България разполага с толкова. Водим със 178 т. пред отбора на 24-а позиция - Латвия, и целта ще е да се запази поне това класиране.

За първи път от доста години пък мъжете може да се смъкнат на 3 квоти. Нашите момчета са 19-и с 2452 т. На 17-ото място, което дава право на 4-ма състезатели за следващия сезон, се намират японците с 2630 т.

При мъжете пропуснахме щафетата в Контиолахти, защото Димитър Герджиков изненадващо прекрати кариерата си предсрочно.

Чепеларецът обявил раздялата си с активния спорт след олимпиадата в Пекин. Освен че нямахме щафета във Финландия не стартира заболелият Антон Синапов, което също ни ощети точково за купата на нациите.

При дамите щафета нямахме заради участието на Лора Христова на младежкото световно.