2. Зимни спортове
  3. България завърши на 14-о място в женската щафета по биатлон в Антхолц-Антерселва

Франция с първа победа от четири години

Франция спечели щафетата на 4 по 6 километра за жени от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

За френския тим това е първи успех в дисциплината за последните четири години.

Жустин Бреза, Ане Бескон, Ане Шевалие и Мари Дорен Абер финишираха за 1:07.53,5 час, след като не направиха наказателна обиколка и използваха 8 допълнителни патрона.

На последен пост Абер беше перфектна в стрелбата и донесе успеха на френския тим.

За последно Франция триумфира в дисциплината на 21 януари 2012 година отново в Антхолц-Антерселва.

Квартетът на Чехия остана на второ място на 17.2 секунди. Ева Пушкарчикова, Луцие Харватова, Габриела Соукалова и Вероника Виткова завършиха с две наказателни обиколки и 7 допълнителни патрона.

На трета позиция се нареди щафетата на Русия (Екатерина Шумилова, Анастасия Загоруйко, Екатерина Юрлова и Олга Подчуфарова) на 21.1 секунди с 10 допълнителни патрона.

Отборът на България завърши на 14-то място. Емилия Йорданова, Стефани Попова, Десислава Стоянова и Даниела Кадева използваха само три допълнителни патрона и финишираха на 4:36.9 минути зад Франция.