2. Зимни спортове
  3. Българската щафета остана на девето място на Световното по биатлон

Българската щафета остана на девето място на Световното по биатлон

Нашите пропуснаха 14 пъти от огневия рубеж

Българската щафета се нареди на 9-о място на Световното първенство по биатлон за юноши в дистанцията 3 по 7,5 километра. Владимир Оряшков, Петьо Иванов и Станислав Ангелков останаха 1:03.26.7 часа, или на 4:07.8 минути от победителя Русия.

Нашите пропуснаха 14 пъти от огневия рубеж, но все пак оставиха зад себе си отборите на Австрия, Италия, Латвия и Литва.

Руският отбор спечели златните медали с време 59 минути, 18.9 секунди и общо 11 пропуска при стрелбите. На 2-о място остана Канада, изостанала на 2:10.2 и също с 11 грешки.

Трети е отборът на Финландия с 16 грешни изстрела общо за тримата състезатели и изоставане на 2:13.9 минути. Утре световното първенство по биатлон за юноши и девойки завършва с нови две щафетни бягания.